Szyfony, muśliny

Szyfony i muśliny

Zarówno muśliny jak i szyfony to tkaniny lekkie, przewiewne i delikatne. Dzięki swoim właściwościom wykorzystywane są zarówno de eleganckich, uniwersalnych kreacji, do typowo letnich stylizacji, jak i do zwiewnych dekoracji.

Czym różni się szyfon i muślin?

Muśliny i szyfony są tkaninami o zbliżonych cechach. Warto wiedzieć, że tym, co charakteryzuje tkaninę szyfon jest jej lekkość, gładkość i transparentność, a także lekko falująca struktura. Cechy tej tkaninie nadaje przędza, z jakiej jest wykonana – syntetyczna lub naturalna. Muślin jest nieco bardziej puszysty, a jego faktura jest mniej zróżnicowana. Tkanina muślin wykonana jest z przędzy bawełnianej lub jedwabnej.

Szyfony i muśliny – czym się charakteryzują?

Muśliny i szyfony są subtelne i delikatne, a ich miękkość nadaje ubraniom casualowego wyglądu, nie ujmując elegancji. Muśliny i szyfony różnią się od siebie w zależności od tego, z jakich materiałów są wykonane. Muśliny wełniane będą mięsiste, grube i ciepłe, zaś muśliny jedwabne – eleganckie, o luksusowym charakterze. Muśliny nie należą do elastycznych czy rozciągliwych materiałów, co dzięki indywidualnemu projektowi pozwala perfekcyjnie dopasować kreację do sylwetki. Tkaniny szyfonowe idealnie zaprezentują się w lekkich, zwiewnych kreacjach stworzonych z myślą o ciepłych dniach pełnych słońca. Tkaniny muślinowe i szyfonowe przywodzą na myśl miękkość dotyku, płynność ruchu i kwintesencję kobiecości.

Co uszyć z muślinu i szyfonu?

Muśliny i szyfony pasują wprost perfekcyjnie do letniej garderoby. Zwiewna sukienka plażowa, luźne spodnie albo delikatna kobieca bluzka to właśnie te części garderoby, które idealnie będą prezentowały się w połączeniu z tkaniną muślinową lub tkaniną szyfonową. Muślin i szyfon to także dobry wybór na uszycie idealnej letniej sukienki na wesele. Ale szyfony i muśliny pięknie prezentują się nie tylko w formie ubrań. Z tych materiałów wykonuje się także bieliznę oraz szale i apaszki. Szyfon i muślin to też doskonała baza do tworzenia wyjątkowych, gustownych elementów dekoracji wnętrz, takich jak ozdobne zasłony, firany, obrusy czy serwetki.

Gdzie kupić szyfon i muślin na metry?

W Larumi Fabrics oferujemy szeroki wybór tkanin na metry pochodzących tylko od najlepszych producentów. Chcemy sprostać wymaganiom każdego projektu, dlatego na naszej stronie znaleźć można muślin na metry i szyfon na metry w rozmaitych kolorach i wzorach, a dzięki odpowiednio dobranej mieszance materiałów także o pożądanych właściwościach.

Zapisz się do Newslettera

Zapisz się do Newslettera by otrzymywać informacje o nowych kolekcjach, promocjach oraz akcjach specjalnych

    Koszyk
    0 ooj
    0