jedwab acetatowy

Wyświetlanie 1–12 z 14 wyników

Jedwab octanowy – co to za tkanina?

Jedwab octanowy to tkanina, którą inaczej nazwać można jedwabiem z acetatem. Choć jest tkaniną syntetyczną, wykonaną z estru celulozy i kwasu octowego, jej wygląd, faktura i dotyk do złudzenia przypomina naturalny jedwab. Jest to więc idealna, tańsza i jednocześnie równie luksusowa alternatywa dla naturalnego gładkiego jedwabiu. Jedwab z acetatem pięknie prezentuje się jako baza eleganckich sukien, bluzek oraz bielizny.

Czym charakteryzuje się jedwab octanowy?

Pierwsze słowa, jakie przychodzą nam na myśl o jedwabiu to lekkość i miękkość. Nie inaczej jest z jedwabiem syntetycznym. Jedwab z acetatem tworzy miękkie, płynne linie, które idealnie układają się na ciele. Jego subtelny połysk nadaje kreacjom elegancji i wyrafinowania, a naturalna odporność na marszczenie sprawia, że prezentuje się nieskazitelnie nawet po wielu godzinach.

Jedwab octanowy a naturalny – czym się różnią?

 

Na pierwszy rzut oka jedwab syntetyczny jest nie do odróżnienia jedwabiu naturalnego. Różnica pomiędzy jedwabiem naturalnym a jedwabiem octanowym polega na pochodzeniu włókien. Jedwab naturalny jest ekskluzywną tkaniną pochodzenia zwierzęcego, produkowany jest przez jedwabniki. Jedwab octanowy zaś to syntetyczny odpowiednik jedwabiu naturalnego, który pozyskuje się poprzez poddanie celulozy procesom chemicznym, a więc bez użycia zwierząt. Jedwab octanowy jest mniej wrażliwy na otarcia i zagniecenia, bardziej odporny na wilgoć oraz bardziej przystępny cenowo.

Do jakich kreacji pasuje jedwab octanowy?

Subtelna lekkość, luksusowy połysk i wytrzymała struktura jedwabiu syntetycznego sprawiają, że jest on doskonałym tworzywem dla eleganckich sukien balowych, sukienek koktajlowych i subtelnych bluzeczek, ale także do szycia bielizny, pościeli i szlafroków. Wybór kreacji z jedwabiu octanowego to komfort noszenia i delikatna elegancja.

Jak dbać o jedwab octanowy?

Chcesz, żeby Twoja suknia z jedwabiu octanowego zachowała kształt i kolor przez wiele lat? Wystarczy zastosować te kilka wskazówek. Kreacje z jedwabiu z acetatem pierz ręcznie w letniej wodzie (bądź, jeśli Twoja pralka ma taką funkcję, przy użyciu bardzo delikatnego programu). Używaj delikatnych płynów piorących, nie szoruj tkaniny, a zamiast intensywnego wykręcania delikatnie ją odciśnij. Jedwab octanowy najlepiej suszyć na płasko, w miejscu o dobrym przewiewie powietrza, ale nie w pełnym słońcu. Jeśli po wysuszeniu tkanina wymaga prasowania, użyj najniższej możliwej temperatury, a między tkaniną a żelazkiem połóż ochronną ściereczkę. Powyższe zasady możesz z powodzeniem stosować także do innych rodzajów ekskluzywnych materiałów. Dzięki temu zachowasz ich charakter na dłużej.

Gdzie kupić jedwab octanowy na metry?

Po jedwab octanowy na wymiar wybierz się do specjalistycznego sklepu z taninami. W naszym sklepie z tkaninami online oferujmy szeroki wybór tkanin z jedwabiu octanowego na metry, w różnorodnych wzorach i kolorach. Sprawdź i wybierz ten, który idealnie pasuje do Twojej kreacji!

Zapisz się do Newslettera

Zapisz się do Newslettera by otrzymywać informacje o nowych kolekcjach, promocjach oraz akcjach specjalnych

    Koszyk
    0 ooj
    0