jedwab gładki

Wyświetlanie 1–12 z 21 wyników

Jedwab gładki

Jedwab to klasa sama w sobie. Od lat pozyskiwany tradycyjną metodą, z kokonów niewielkich owadów zwanych jedwabnikami, jedwab gładki cieszy się niekrytym uznaniem wśród projektantów mody. Ostanie lata to zmiana perspektywy i rozwój nowoczesnego tkactwa, które doprowadziły do powstania innowacyjnego, syntetycznego jedwabiu, do którego produkcji nie wykorzystuje się zwierząt. Zarówno naturalny, tradycyjny jedwab jak i jedwab octanowy (syntetyczny) są równoznaczne z luksusem, elegancją i wyrafinowaniem, i to bez względu na mijające dekady i zmieniającą się modę.

Czym charakteryzuje się jedwab?

Materiał jedwab to, nomen omen, jedwabista struktura, gładkość i miękkość. Dodatkowo tkanina jedwabna charakteryzuje się delikatnym połyskiem – na tyle subtelnym, że swoją skromnością wyraźnie odznacza się na tle niewyszukanych błyskotek, a jednocześnie wyraźnie zauważalnym, jednoznacznie kojarzącym się z elegancją i klasą. Jedwab jako materiał jest lekki i przewiewny, dzięki czemu idealnie sprawdza się podczas upalnych dni. Jedwab charakteryzuje miękkość i gładkość, dzięki czemu ubrania z jedwabiu są niezwykle wygodne w noszeniu.

Co można uszyć z jedwabiu?

Jedwab to elegancja sama w sobie. Olśniewająco prezentuje się klasyczna, ponadczasowa jedwabna suknia ślubna bądź suknia wieczorowa. Tkanina jedwabna pięknie prezentuje się także w formie eleganckich spodni, bluzki, apaszki bądź bielizny. Z łatwością kupisz jedwab online na wymiar, z którego uszyjesz także luksusową pościel oraz zmysłowy szlafrok.

Jak pielęgnować jedwab?

Pranie jedwabnych tkanin to wrażliwy proces, dlatego najlepiej użyć do tego chłodnej wody i łagodnego płynu piorącego. Nie zaleca się do prania jedwabiu używania proszków bądź płynów do płukania, które mogą wnikać we włókna i powodować uszkodzenia struktury. Dla optymalnego efektu bez zagnieceń i odkształceń, jedwabne suknie dobrze jest suszyć na płasko. Ważne też, żeby unikać kontaktu jedwabnej kreacji z perfumami czy kosmetykami, które mogą powodować odbarwienia.

Gdzie kupić jedwab na metry?

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Larumi Fabrics. Posiadamy szeroki wybór najwyższej jakości jedwabiu gładkiego na metry pochodzącego z najlepszych źródeł.

Zapisz się do Newslettera

Zapisz się do Newslettera by otrzymywać informacje o nowych kolekcjach, promocjach oraz akcjach specjalnych

    Koszyk
    0 ooj
    0